Pierwsze wrażenie jest takie, że catering dietetyczny kosztuje dużo – kilkadziesiąt złotych dziennie na jedzenie wydaje się sporym wydatkiem. Warto jednak pomyśleć, że nie jest to dodatkowy koszt oprócz tego, co już wydajesz na jedzenie. Dieta pudełkowa zastępuje wszystkie zakupy spożywcze, obiad w biurowej kantynie czy restauracji w mieście, przekąski kupowane w drodze do pracy itp. Jeśli więc po drodze do pracy masz zwyczaj wpadać po kawę i kanapkę do sieciowej kawiarni (20 zł), jeść obiad w kantynie (20 zł), a po obiedzie biegniesz do kiosku po ciastko (5 zł), to 45 zł rozchodzi się w samym czasie pracy. A co ze śniadaniem i kolacją? W takiej sytuacji catering dietetyczny za 50-60 zł dziennie to wręcz oszczędność – za tę kwotę otrzymujesz całodzienny zestaw zbilansowanych, gotowych do zjedzenia, smacznych posiłków. W dodatku nic się nie zmarnuje i niczego nie trzeba wyrzucać. I najważniejsze – masz pewność, że jesz zdrowo!

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dieta pudełkowa pomaga też zrzucić zbędne kilogramy a także utrzymać szczupłą sylwetkę. Zanim rozpoczniesz przygodę z cateringiem dietetycznym skonsultuj się z dietetykiem, który wybierze najkorzystniejszą dla Ciebie opcję. Specjalista po dokładnym wywiadzie ustala dobowe zapotrzebowanie energetyczne i na konkretne składniki, uwzględniając wiek, płeć, aktywność fizyczną oraz rodzaj wykonywanej pracy.

Nie trać czasu na gotowanie, zaufaj specjalistom!

Jeśli korzystamy z cateringu, możemy cieszyć się wieloma zaletami takiej diety. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodna forma żywienia, która pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy już więcej robić zakupów i przygotowywać posiłków. Dużą zaletą diety jest również dostosowanie jej do naszych zapotrzebowań, a dania są urozmaicone, często bogate w modne produkty spożywcze. Jednak dieta pudełkowa ma także wady – Musimy być przygotowani na to, że w posiłkach znajdą się składniki, które niekoniecznie nam smakują. Nie ma również możliwości wymienienia dań na inne, więc jeśli dostaniemy coś, na co nie mamy ochoty, musimy to zjeść.

Jak wybrać?

Pierwszym elementem przy wyborze diety pudełkowej powinna być pewność, że firma na którą się zdecydujesz współpracuje z dobrym dietetykiem, który czuwa nad zbilansowaniem menu i pomaga klientom w wyborze odpowiedniej diety. Nie chodzi o samą kaloryczność, ale o decyzję, czy przy obecnym stanie zdrowia klienta dieta pudełkowa jest dobrym wyborem. W XXI wieku internet daje możliwości przestudiowania opinii innych użytkowników. Im więcej pozytywnych ocen otrzymuje dana firma, tym mniejsze ryzyko niezadowolenia z usługi. Na portalach społecznościowych danej firmy można podejrzeć zdjęcia przygotowywanych potraw, takie od realnych klientów, a nie z sesji zdjęciowych. Pozwala to ocenić czy to co widzimy na stronie internetowej pokrywa się z rzeczywistością. W większości firm cateringowych można zamówić jeden dzień testowy w znacząco niższej cenie niż standardowa dieta pudełkowa.

Czy warto?

Zdecydowanie tak! catering dietetyczny jest wyborem, który sprawdzi się tak naprawdę dla każdego. Oszczędność czasu, jaką dodatkowo oferuje wybór takiego rozwiązania sprawia, że nie może dziwić rosnąca popularność zdrowego cateringu. Warto go zatem wypróbować na własnej skórze, trzeba się jednak liczyć z pewnym ryzykiem – kiedy już się zacznie korzystać z oferty diety pudełkowej, trudno z niej zrezygnować!