Postanowienia. Jak wytrwać?

Każdy z nas kiedyś zaczynał dietę, chodzenie na fitness cz naukę języka obcego. Obietnice: koniec ze słodyczami! Koniec z robieniem wszystkiego na ostatnią chwilę!?Podejmujemy próby, które kończą się niepowodzeniem. Koniec z tym! Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposób na wytrwaniu w Naszym postanowieniu.Bądź realistą, emocje odstaw na bok

Przy podejmowaniu postanowień mamy tendencję, żeby podążać za pierwszą myślą i emocją.
To częsty błąd – nasza strategia powinna być bardziej przemyślana i uwzględniać realia. Czasami nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć, dlatego podejmowane decyzje odnośnie zwalczania określonych wad, bądź formowania cnót, powinny być racjonalne. Na przykład, być może w niektórych przypadkach na początku lepszym rozwiązaniem będzie stawianie przed sobą łatwiejszych zadań, a dopiero z czasem przechodzenie do trudniejszych.Musimy mierzyć siły na zamiary. Lepiej zrobić coś mniej (lub wolniej), ale realnie, niż nie osiągając nic, poza zniechęceniem do dalszej pracy.

Znajdź motywację. Zmień dotychczasowe myślenie o diecie.

Bądźmy ze sobą szczerzy: jeżeli brakuje ci motywacji do stosowania diety, to raczej nic z tego nie wyjdzie. Motywacja to coś, co ma ci dawać siłę do trwania w postanowieniach. Gdy jej nie masz, automatycznie brakuje ci również wytrwałości niezbędnej do przestrzegania zaleceń. Zastanów się, o czym myślisz, gdy słyszysz słowo dieta? Jeżeli dla ciebie to konieczność rezygnacji z ulubionego jedzenia, brak czasu dla siebie przez przymus ciągłego stania w kuchni to nic dziwnego, że porzucasz swoje postanowienia po kilku godzinach. Pamiętaj, że odchudzanie nie ma być karą, tylko czymś, dzięki czemu będziesz szczęśliwy. To ty decydujesz, czy chcesz się podjąć tego wyzwania, czy nie.

Sport. Klucz do sukcesu

Pomimo tak wielu korzyści płynących z uprawiania sportu wiele osób wybiera bierny tryb życia. Często można usłyszeć, że ktoś chciałby zacząć ćwiczyć, ale sport nie jest dla niego, ponieważ brak mu na to czasu. Jedną z najczęstszych wymówek jest to, że po powrocie do domu, po ciężkim dniu w pracy czeka na nas masa innych rzeczy do zrobienia, a potem jesteśmy już tak zmęczeni, że nie mamy siły na jakiekolwiek ćwiczenia. Tak naprawdę jednak między tymi ważnymi sprawami poświęcamy mnóstwo czasu na te mniej ważne – siedzenie przed telewizorem czy komputerem. A możliwe jest takie dobranie ćwiczeń, aby zrelaksować się i móc czerpać z nich przyjemność.

Sport daje nam więc wiele korzyści zdrowotnych, polepsza nasz nastrój, pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę, a nawet poprawia naszą zdolność komunikowania się w grupie.  Każdy z nas jest inny, każdy ma inną osobowość, inne zainteresowania i upodobania. Mimo to w kwestii sportu każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ dziedzin i dyscyplin istnieje bardzo wiele. Naprawdę warto, a więc do dzieła!